Görevimiz Tehlike maskesiyle soymuşlar

İngiltere'de en büyük mücevher soygunlarından birine imza atan çetenin, balmumu benzeri bir maddeyle özel maske yaptırıp yüzlerini sakladıkları ortaya çıktı

İngiltere'nin başkenti Londra'da, güpegündüz gerçekleştirdikleri soygunla, ünlü Graff mağazasından 40 milyon sterlinlik mücevher çalan iki azılı hırsızın tanınmamak için yüzlerini balmumu benzeri özel bir maddeyle kapladıkları anlaşıldı. Soyguncuların bu makyaj hilesi, Görevimiz Tehlike filmindeki maske ile kılık değiştirme sahnelerini akıllara getirdi. İngiliz Sun gazetesinin haberine göre, mağazaya takım elbiserle işadamı kılığında giren iki soyguncu yüzlerine özel bir maske yapması için profesyonel bir makyaj ustası kiraladı. Makyöz polis tarafından gözaltına alındı ancak kimliği açıklanmadı. 29 yaşında olduğu belirtilen makyözün, bu özel makyajı Londra'nın Covent Garden semtindeki stüdyosunda 4 saat gibi bir sürede yaptığı belirtildi. Makyöze bu işlem için 450 sterlin para ödendiği de öğrenildi.

MALZEMELERE DNA TESTİ

Gözaltına alınan makyözün bir arkadaşı ise basına yaptığı açıklamada, "Soyguncular kendisine bir video klipte oynamak için makyaj yaptırdıklarını söylediler" dedi. Soyguncuların makyaj sırasında son derece soğuk davrandığı ve fazla konuşmadıkları da ifade edildi. Stüdyoya düzenlenen baskında el konulan tarak, fırça ve benzeri malzemelere, soyguncuların kimliğini tespit için DNA testi yapılacağı kaydedildi. Bu arada, aynı stüdyoda çalışan diğer makyözlerin, 2006'da bir güvenlik şirketinden 53 milyon sterlin çalarak İngiltere'nin en büyük nakit soygununu yapan hırsızlara da benzer bir işlem yaptığı şüphesi üzerinde duruluyor.

BİZE ULAŞIN