Hayırsever Alman Çeçenlerin duası ile kanseri yendi

Çeçenistan'daki savaşta gözlerini kaybeden 400 Çeçen çocuğu kendi imkanları ile tedavi ettiren Alex Jakob, yakalandığı kanser hastalığından Çeçenlerin duaları sayesinde kurtulduğuna inanıyor.

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 17.08.2009 14:56 ABONE OL
Çeçen çocukları, 500 bin Euro harcayarak Çeçenistan'da kurduğu çadır hastanede tedavi ettiren Alman hayırsever Alex Jakob, "Benim için bir hafta boyunca Çeçenistan'ın büyük camilerinde dualar edildi. Kurbanlar kesildi. Bunları duydukça hayata daha çok bağlandım. Almanya'da doktorlar bana 2 ay ömür biçmişti. Altı aydır ayaktayım. O doktorlar şimdi yanıldıklarını anlayıp beni görünce yere bakıyorlar." dedi.
Almanya'nın Bad Kreuznach kentinde yaşayan Alex Jakob, "Türkler Almanya'ya geldiğinden buy ana onlara karşı hep sempati duydum. Alman ekonomisinin bugüne ulaşmasında Türklerin emeği büyük. Çeçenistan'da da dünyanın en iyi insanları ile tanıştım. Bazılarını Rusya'ya götürüp tedavi ettirdik. Bazılarını ise kurduğumuz çadır hastanede sağlıklarına kavuşturduk. O günlerde yaptığımız çalışmalar sonrası aldığımız dualarla kanseri yendim. Çeçenistan ve Türkiye'de benim iyileşmem için Müslümanlar kurban kestiler. Tedavim süresince Çeçen çocukların bana dua eder hallerini hayal ettim. Kendimi çok sağlıklı hissediyorum."diye konuştu.

Uzun süre kemoterapi tedavisi uygulanan Alex Jakob'un karın bölgesindeki kanser hücrelerinin üremesi durdu. Ağrılarının tamamen geçtiğini kaydeden Alman yardımsever, son günlerde altı kilo aldığını kaydetti.

Jakob, kansere yakalandıktan sonra Çeçenistan ve Türkiye'den çok sayıda geçmiş olsun mektubu da aldığını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU