O kentte ölüm kolgeziyor!

Yaklaşık 1,5 milyon nüfuslu o kent şimdi ölüm kenti olarak anılıyor.Meksika'nın en tehlikeli kenti olan Ciudad Juarez'de uyuşturucu çetelerinin çatışmaları yüzünden binlerce kişi cinayete kurban gidiyor...

Meksika'nın ABD sınırındaki Ciudad Juarez kenti ve civarında şiddet olaylarında yıl başından bu yana 1300, son üç günde 43 kişi öldürüldü.

Kentteki şiddet dalgasında can kayıplarının çoğunun uyuşturucuyla bağlantılı olduğu belirtiliyor.Hükümet, şiddet olaylarını kontrol altına alabilmek için kente binlerce takviye asker göndermişti.

Ciudad Juarez'in ölüm dalgasında son olarak 3 kişilik bir aile yaşamını yitirdi. Bir karı-koca ile 4 yaşındaki oğulları, araçlarıyla otobanda giderken otomatik silahlarla açılan ateşe maruz kaldı. Baba ile çocuk olay yerinde ölürken, anne kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

Kentte önceki gün bir barda açılan ateş sonucu da 8 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD'nin Texas eyaletiyle komşu olan kentte, kaçakçılık yolunun kontrolü için rakip uyuşturucu çeteleri arasında adeta bir savaş sürüyor. Kentteki silahlı çatışmaların yanı sıra bir de halkla ilişkiler faaliyeti var. Uyuşturucu çetelerinden biri kentteki sivil ölümlerden sorumlu olmadıklarına ilişkin duyurular astı.

BİZE ULAŞIN