Haber turu!

2 yıl sonra ilk temas kuruldu
KUZEY ve Güney Koreli yetkililer iki yıllık aradan sonra ilk kez bir araya geldi. G. Kore Birleştirme Bakanı Hyun Intaek ve K. Kore Gizli Servis Şefi Kim Yang Kon arasındaki görüşme, G. Kore'nin başkenti Seul'de gerçekleşti. G. Kore haber ajansı Yonyap, eski G. Kore Devlet Başkanı Kim Dae Jung'un cenaze töreni için Seul'de bulunan K. Kore heyetinin, G. Kore Devlet Başkanı Lee Myungbak ile görüşmek istediğini ve K. Kore Devlet Başkanı Kim Jong Il'den bir mektup getirdiğini bildirdi.

"Ölmeden önce aklanacağım"
KANSER sebebiyle 3 ay ömrü kaldığı için İskoç makamlarınca serbest bırakılarak ülkesine dönen Lockerbie hükümlüsü Abdülbaset El Begrahi, Libya lideri Muammer Kaddafi ile görüştü. Kaddafi görüşmede İskoç hükümetini "cesareti ve bağımsızlığı" için kutladı. Kaddafi'nin oğlu ise Britanya ile geçmişte yapılan ticari anlaşmalarda El Megrahi'nin serbest bırakılması şartını ileri sürdüklerini belirtti. 270 kişinin ölümünden sorumlu tutulan 57 yaşındaki El Megrahi, ölmeden önce kendini aklayacağını söylüyor.

Silah ve matkapla işkence yapmışlar!
AMERİKAN Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA)'nın, tutuklanan El Kaide komutanı Abdürrahim El Naşiri'nin sorgusunda, korkutma amacıyla silah ve matkap kullandığı iddia edildi. Dün Newsweek dergisinin internet sitesinden bir kısmı yayımlanan haftaya açıklanacak CIA'nın sorgulama taktikleri hakkındaki raporda başka bir terör şüphelisinin de ölümle tehdit edildiği ve odasının yanındaki odada korkutma amaçlı silah sıkılarak "yalancı infaz" taktiğinin uygulandığı belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN