Kasırga Kanada'yı da vurdu

Atlas Okyanusu'nun kuzeybatısında oluşan Bill kasırgası, ABD'de iki kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olurken, Kanada'nın doğusunda da günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Kasırganın ABD'nin kuzeydoğusundaki Maine eyaletinden geçişi sırasında oluşan dalgalar, 7 yaşında bir kızın ölümüne yol açtı.

Sahil muhafaza yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Acadia milli parkında bir falezden kasırganın oluşturduğu dalgaları ve sörfçüleri izlemekte olan binlerce turistin arasında bulunan küçük kız ve 20 civarında kişiyi kuvvetli bir dalga kaptı.

3 kişinin kaybolduğunun açıklanmasının ardından bir helikopter, bir uçak ve bir tekneyle arama çalışmalarına başlayan ilk yardım ekipleri akşam saatlerinde tüm kayıp turistleri sağ salim bulurken, küçük kızın hastaneye kaldırıldığı sırada hayatını kaybettiği bildirildi.

KASIRGA İŞTE BÖYLE VURDU...

Dalgaların kaptığı ve vücutlarında çeşitli kırıklar ile yaralanmalar bulunan 9 kişi de hastaneye kaldırıldı.
Kasırga, Florida eyaletinde de 54 yaşında bir kişinin ölümüne yol açtı. Ünlü Smyrna plajında yüzmekteyken dev dalgaların kıyıya fırlattığı Angel Rosa isimli Amerikalı, hastanede hayatını kaybetti. Dev dalgalar, çok sayıda kişinin de yaralanmasına neden oldu.

Bill kasırgasının neden olduğu şiddetli fırtına ve yağmur yüzünden, Kanada'nın doğusunda da on binlerce kişi elektriksiz kaldı.

Atlas Okyanusu'nun kuzeyine gittikçe şiddetini kaybeden kasırga yüzünden, Kanada'nın batısında çok sayıda ana yol trafiğe kapandı ve Halifax havaalanında birçok uçak seferi iptal edildi.

Bill kasırgasının "gözünün" dün Saffir-Simpson ölçeğinde 1. kategoriye gerilediği ve Halifax'ın güney/güneybatısına 150 km mesafede, kuzeydoğuya doğru saatte 54 km hızla ilerlediği belirtildi.

BİZE ULAŞIN