Öldürülen 10 kadında aynı sapığın izi çıktı...

ABD'de 11 yaşında kaçırıldıktan tam 18 yıl sonra geçen gün kurtarılan Jaycee Dugard'ı kaçıran sapığın, 1990'larda öldürülen 10 hayat kadınının da katili olabileceği belirtiliyor

  1. Haberler
  2. Dünya
Cumartesi 30.08.2009 ABONE OL
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 11 yaşında kaçırılan Jaycee Lee Dugard'ın 18 yıl sonra bulunmasının yankıları sürüyor. Yıllarca bir depoda tutulan ve tecavüze uğrayıp 2 de çocuk doğuran talihsiz kızın dramıyla ilgili çarpıcı detaylar da netleşiyor. Tecavüzcüsünden 11 ve 15 yaşlarında iki çocuk dünyaya getiren Dugard'ın 3 yıl önce polisin ihmali yüzünden kurtarılamadığı anlaşıldı. Dugard'ı kaçıran Phillip Garrido'nun 2006'da komşusu tarafından ihbar edildiği belirtildi. Komşunun ihbarında, Garrido'nun seks bağımlısı bir sapık olduğunu ve evinin arka bahçesindeki çadırlarda gizlice yaşayan çocuklar olduğunu anlattı, ancak polislerin Garrido'nun evine düzenlenen baskında arka bahçeye bakmayı ihmal ettikleri kaydedildi. Şerif Warren Rupf da olayla ilgili olarak, "Memurlarımız biraz daha araştırmacı olsalardı, Jaycee 3 yıl önce kurtulabilirdi. Eve giden polis memurlarının Garrido'nun önceki sabıkalarından haberleri yoktu. Bu hata için çok üzgünüz" şeklinde konuştu. Diğer yandan Garrido'nun basına konuşan komşuları da, sapığın eşi Nancy'yi, "Robot gibiydi. Kocası ne derse onu yapıyordu" sözleriyle tasvir etti.

SAĞLIK DURUMU GAYET İYİ
Öte yandan 58 yaşındaki sapık Phillip Garrido hakkında korkunç bir iddia daha atıldı. Kaliforniya polisi, 1977'de bir kadını kaçırarak tecavüze yeltenmek suçundan 11 yıl hapis yatan Garrido'nun, 1990'larda 10 hayat kadınının öldürülmesiyle bağlantılı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Jaycee Lee Dugard'ın önceki gece annesi, üvey babası ve kız kardeşiyle bir otelde buluştuğu belirtildi. Anne Terry Probyn, yıllar sonra kavuştuğu kızının oldukça sağlıklı ve yaşından genç gözüktüğünü belirtti.

BUGÜN NELER OLDU