Dr. Öz yeni programına hazırlanıyor

ABD'de yaşayan kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, gelecek ay başlayacağı yeni televizyon programına hazırlanıyor.

Perşembe 03.09.2009 09:10
Güncelleme: Perşembe 03.09.2009 09:14
ABONE OL
New York Post gazetesinin haberine göre ABD'nin en başarılı kalp cerrahlarından olan 49 yaşındaki Dr. Öz, kendi hazırladığı ve gelecek aydan itibaren televizyonda hafta içi gündüzleri yayımlanacak sağlık programını sunacak.

Gazetenin sorularının yanıtlayan Öz, cerrahlığı, kariyerini kesinlikle bırakmayacağını, kalp cerrahlığını çok sevdiğini, ancak insanlara sadece ameliyat odasında değil, televizyon aracılığıyla da sağlık konularında yardım etmeyi çok sevdiğini söyledi.

Televizyon çalışmaları nedeniyle New York Columbia-Presbyterian hastanesindeki laboratuvar çalışmalarını başka bir meslektaşına devrettiğini belirten Öz, "Yine aynı nedenle bundan sonra tek başıma ameliyat da yapmayacağım. Yanımda mutlaka başka bir doktor arkadaş bulunacak. Ameliyata giren arkadaşımın da hastanın durumunu benim gibi yakından bilmesini istiyorum, çünkü bazen ameliyattan bir gün sonra çekime gitme durumum olabilir" dedi.

Öz, programının öğretici, aynı zamanda eğlenceli olmasına önem verdiğini kaydederek, Amerikalı televizyon yıldızı ve yapımcısı Oprah Winfrey'in bu kez programda olmayacağını, ama Oprah'ın programına konuk olarak gelebileceğini de bildirdi.

Doktor Öz'ün programı, "The Dr. Oz Show" adıyla Channel 5'te 14 Eylülde yayımlanmaya başlayacak.