Eşcinsel iddiası istifa ettirdi

İtalya'da Başbakan Berlusconi ile Kilise arasında soğuk rüzgarlar estiren söz savaşı, taraflardan Piskoposlar Konseyi gazetesi Avvenire'nin editörü Boffe'nin istifasıyla sonuçlandı

Cumartesi 05.09.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009
ABONE OL
Berlusconi ailesine ait Il Giornale gazetesinde evli bir erkekle eşcinsel ilişki kurduğu iddia edilen İtalyan Piskoposlar Konseyi yayın organı Avvenire'nin Genel Yayın Yönetmeni Dino Boffo istifa etti. Boffo, "Ailemi utandırmamak ve halkı rahatsız eden bu duruma bir son vermek için istifa ediyorum" ifadelerini kullandı. İstifa Berlusconi'nin zaferi olarak yorumlandı. Vatikan'a yakın bir isim olan Boffo hakkındaki iddialar, Berlusconi ile Kilise'nin arasını açmıştı. Berlusconi ile Boffo arasındaki gerginlik, Boffo'nun bir yazısında "Başbakan reşit olmayan kızlarla ve eskortlarla adı anıldığı için aforoz edilmeli" demesi üzerine başladı.

'DERS VERMESİN'
Il Giornale'deki yazıdaysa Boffo hakkında "Evli bir erkekle eşcinsel ilişki yaşayan Boffo, Başbakan'a ahlak dersi vermesin" ifadeleri kullanılmıştı. Vatikan, Berlusconi'nin Vatikan'ın iki numarası bir Kardinal'le yemeği iptal etmişti.