"Boy kompleksi" yine gündemde

Boyunun kısalığını gizlediği öne sürülen Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında bu kez, en çok kısa boylu muhabirlere demeç verdiği iddiası ortaya atıldı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Salı 08.09.2009 12:14 ABONE OL
İnternetteki haber portalı Le Post'un yazarı Bruno Roger-Petit tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Sarkozy'den mülakat alma başarısı gösteren muhabirlerin boyu oldukça kısa.

Bu gazeteciler arasında France 2 muhabiri Michael Darmon, L'Express muhabiri Ludovic Vigogne ve Le Figaro muhabiri Bruno Jeudy'yi sayan Le Post yazarı, 1,58 metre boyundaki ünlü haber sunucusu David Pujadas'ın da yine Sarkozy'nin tercih ettiği haberciler arasında yer aldığını savundu.Fransız basını, Sarkozy'nin yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerinde kendisine eşlik eden görevlilerin boylarının oldukça kısa olduğunu yazmıştı.

Sarkozy'nin "boy kompleksi" hakkında, yüksek topuklu ayakkabı giydiği, fotoğraf çekimlerinde parmak uçlarının üzerinde durduğu ve bir süre önce bir fabrikayı ziyaretinde yaptığı konuşma sırasında arkasında duracak işçileri kısa boylulardan seçtiği gibi iddialar da ortaya atılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU