Azeri-Ermeni cephe hattında çatışma

Önemli bölümü Azerbaycan'ın Ermeni işgali altındaki toprakları üzerinde bulunan Azeri-Ermeni cephe hattında çıkan çatışmada 5 Ermeni askerinin öldüğü, 3'ünün ise yaralandığı bildirildi.

Perşembe 10.09.2009 11:50
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009 14:08
ABONE OL
Azeri basınında çıkan haberlerde, bir bölümü işgal altındaki Ağdam bölgesinde konuşlanmış Ermeni güçlerinin, aynı bölgede bulunan Azeri askeri güçlerine yönelik saldırıya geçtiği bildirildi.

Ermeni güçlerinin saldırısına karşı koyarken Azeri askerlerinin açtığı ateş sonucunda Azeri özel ajanszı APA'ya göre 5 Ermeni asker öldü, 3'ü ağır yaralandı. Bazı kaynaklar da ölü sayısını dört olarak verdi.
Bu sabah yerel saatle 9.23 civarında gerçekleşen saldırıda bir Azeri askerin de yaralanarak, askeri hastaneye kaldırıldığı haberde belirtildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan, henüz olaya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan,işgal altındaki Yukarı Karabağ'daki işgalci yönetim haberi yalanladı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI : "BU TÜR OLAYLARIN ÇIKMASI BİZİ ENDİŞEYE SEVK ETMEKTEDİR"
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin, Azeri-Ermeni cephe hattında çatışma haberleriyle ilgili olarak, doğrulanması halinde, bu tür olayların "kendilerini endişeye sevk ettiğini" söyledi.

Özügergin, konuya ilişkin bir soruyu yanıtlarken, "Kafkaslar'da barış,istikrar ve refah ortamını sağlamaya çalıştığımız bu dönemde bu tür olayların çıkması bizi endişeye sevk etmektedir" dedi.

Sözcü, söz konusu haberlere ilişkin "tamamlayıcı bilgiler" edinmeye çalıştıklarını ifade etti.