Rekor için yandılar

ABD'de 17 kişi, "Aynı anda kendini ateşe veren en kalabalık grup" rekoru kırdı. Özel kıyafetler giyip kendilerini yaktıran çılgın rekorcular, karanlıkta ateşler içinde yürüdü

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 21.09.2009 ABONE OL
Protesto için kendini yakan eylemcilere bugüne kadar çok rastlandı. Ancak ABD'de önceki gece gerçekleşen bir rekor denemesi bu eylemlerin tümünü geride bıraktı. "Aynı anda kendini ateşe veren en kalabalık grup" olmak isteyen 17 kişi, kendilerini diri diri ateşe verdi. Çılgın rekor denemesi ABD'nin Ohio eyaletindeki South Russell kentinde gerçekleşti. Yaklaşık bin meraklı ve Guinness Rekorlar Kitabı gözlemcileri tarafından takip edilen tehlikeli denemeye katılanlar önce üzerlerine yanıcı madde döktü, ardından kendilerini ateşe verdi.

BİRİ KADIN...

16 erkek ve 1 kadından oluşan ekibin lideri Ted Batchelor, 43.9 saniyeyle alevlere en çok dayanabilen kişi oldu. Batchelor "1976'dan beri çılgın denemeler yapıyorum. Lisedeyken arkadaşlarımla kendimi ateşe vererek bir köprüden suya atlamış ve arkadaşlarımla girdiğim iddiayı kazanmıştım. Denemelerim sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU