Muhtar Kent'e New York'ta ödül

Vicdana Çağrı Vakfı (Appeal of Conscience), ABD'nin New York kentinde düzenlenen törenle Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Muhtar Kent'e ödül verdi.

Çarşamba 23.09.2009 09:48
Güncelleme: Çarşamba 23.09.2009 09:50
ABONE OL
Waldorf Astoria otelinin büyük balo salonunda düzenlenen törende bu yıl 3 isme ödül verildi. Geçen yıl Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye verilen ''dünya devlet adamlığı ödülü'' bu yıl İngiltere Başbakanı Gordon Brown'a verilirken, Moet Hennessy Louis Vuitton'un (MHLV) Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Bernard Arnault ''uluslararası işbirliği, çevre ve sanattaki liderliğinden'', Muhtar Kent de ''eğitim ve çevre alanlarındaki katkılarından'' dolayı ödüle layık görüldü.

Yüksek katılımın olduğu ödül törenine Vicdana Çağrı Vakfının başkanı ve kurucusu Haham Arthur Schneier, ABD'nin eski dışişleri bakanlarından Henry Kissinger, İrlandalı rock grubu U2'nun solisti Bono, Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Jorge Sampaio ve Ürdün Kraliçesi Rania da katıldı.

Törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen şeref konukları arasında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış bulundu.

Bağış'ın 2010 yılında Türkiye'ye gelmesi söz konusu olan U2 grubunun solisti Bono ile birlikte ödül töreni sırasında Muhtar Kent'le bir araya gelip uzun süre sohbet ettiği öğrenildi.

Muhtar Kent ayrıca New York'ta düzenlenen Clinton Küresel Girişim toplantılarının açılış oturumuna katıldı.