Helikopterli darphane soygunu

İsveç'te bir darphane deposuna helikopterle inen soyguncular yüklü miktarda para çaldı. Olay yerinde "bomba" yazılı poşetle uğraşan polis soyguncuları takip edemedi

Çarşamba 24.09.2009
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009
ABONE OL
İSVEÇ'TE dün sabaha karşı bir grup soyguncu, bir darphanenin deposunun çatısına helikopqterle indi. Bombalarla içeri giren soyguncular yüklü miktarda para çaldı. Başkent Stockholm dışındaki depoya düzenlenen baskının, sabah erken saatlerde gerçekleştirildiği belirtildi.

Hırsızların, çatıdan aşağı sarktıkları, camları kırarak içeri girdikleri kaydedilirken tanıklar çok sayıda patlama sesi duyduklarını söyledi.Helikopter, olaydan saatler sonra bir arsada terk edilmiş halde bulundu. Yetkililer, helikopterle kaçan hırsızların, deponun girişine üzerinde "bomba" yazan bir poşet bıraktıkları, polisin poşetle ilgilenirken hırsızları takip edemediğini bildirdi. Soyguncuların, on milyonlarca dolar değerinde banknot çaldığı belirtiliyor. Polisin hırsızları bulmak için bölgedeki kameraları incelediği bildirilirken, tüm olay mahali güvenlik kordonuna alındı. Yaklaşık 20 dakika süren olay esnasında içeride 10-20 çalışanın bulunduğu kaydedildi.