Yüzlerce kişi onun için dua ediyor

Tayland'da geçtiğimiz günlerde rahatsızlanan Kral için yüzlerce insan hastane önünde dua ediyor.

Cuma 25.09.2009 11:26
Güncelleme: Cuma 25.09.2009 11:27
ABONE OL
Ülkede 61 yıldır tahtta bulunan Kral Bhumibol Adulyadej'in (81) sağlık durumunun iyiye gittiği ifade ediliyor. Birkaç gün önce yüksek ateş, iştahsızlık ve halsizlik sebebiyle başkent Bangkok'taki Sririaj Hastanesi'ne kaldırılan ve antibiyotik tedavisi uygulanan Kral'ın ateşinin düştüğü, iştahının da nispeten yerine geldiği açıklandı.

Bangkok'ta Kral Adulyadej'in tedavi gördüğü hastane halkın ziyaretçi akınına uğradı. Geçmiş olsun demek isteyen yüzlerce kişi hastaneye kadar gelerek, Kral'ın resmi önünde dua ettiler ve ziyaretçi defterini imzaladılar.

Hastaneye sadece sıradan halk değil, yüksek rütbeli subaylar ve memurlarla ülkenin büyük şirketlerinin temsilcileri de geliyor. Adulyadej'in Özel Kalem Müdürlüğü'nden bir yetkili gelen ziyaretçileri Kral adına kabul etmek ve ağırlamak için hastanede hazırlanan özel yerde hazır bulunuyor. Hastanede ayrıca ziyaretçilerin getirdiği yüzlerce çiçeğin yaydığı güzel koku gelenleri mest ediyor.

Öte yanda sıcak hava dolayısı ile ziyaretçiler için hastanede iki sebil kuruldu ve halka devamlı ücretsiz su dağıtılıyor. Kral Bhumibol Adulyadej'i daha önce bel fıtığı sebebiyle yattığı hastanede, ziyarete gelenlere yine Kral'ın emriyle kumanya dağıtılmıştı.

Halkı tarafından çok sevilen ve dünya üzerinde en uzun süre hüküm süren Tayland kralının kısa zamanda taburcu edilmesi beklenirken, sağlık durumu ile ilgili gelişmeler her gün kamuoyuna duyurulmaya devam ediliyor.