Geriye çamur kaldı

Filipinler'de fırtınanın neden olduğu sellerde ölü sayısı 140'a ulaştı. Başkent Manila'da Müslüman nüfusun yoğun olduğu Marikina bölgesi ise tamamen çamurla kaplandı

Salı 29.09.2009
Son Güncelleme: Salı 29.09.2009
ABONE OL
Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler, sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Ketsana fırtınasının neden olduğu sel felaketinde resmi rakamlara göre ölü sayısı 140'a ulaştı. Felaket sonucu 32 kişinin kayıp olduğu belirtildi. Yağmur suları dolayısıyla göle dönüşen birçok alt geçitte kalan araçlardan daha fazla cesedin çıkabileceğinden endişe ediliyor. Öte yandan Filipinler meteorolojisi hafta içinde iki yeni fırtınanın daha ülkeyi vuracağı uyarısı yaptı. Dünyanın en yoğun trafiğine sahip olan başkentlerden birisi olan Manila'da caddeler sessiz kalmış durumda. Yeni bir fırtınaya yakalanma korkusu insanları evlerine hapsetti. Bu arada Müslüman sayısının yoğun olduğu Manila'ya bağlı Marikina bölgesi tamamen çamurla kaplanmış durumda. Devlet yetkilileri Marikina'da en az 58 kişinin öldüğünü açıkladı.

1 MİLYAR $ ZARAR

Yolların kapalı olması, kurtarma ekiplerinin insanlara ulaşmasında zorluk çıkardı. Fırtınanın vurduğu bölgelerde arabalar, evler ve işyerleri kullanılamaz hale geldi. Toplam zararın ise 1 milyar doları geçtiği belirtiliyor.

https://www.sabah.com.tr