Broadway'e Türk çıkarması

Tiyatro sanatçısı Genco Erkal'ın ''Marx Soho'da'' adlı tek kişilik oyunu ve Yakup Almelek'in yazdığı ve İngilizce oynanacak ''The Businessman'' adlı oyun Broadway'de sahnelenecek.

Genco Erkal, Amerikalı yazar Hower Zinn'in kaleme aldığı ''Marx Soho'da'' adlı oyunla New Yorklu Türk tiyatroseverlerle 10 Ekimde buluşacak.

Genco Erkal'ın güncelleştirdiği Türkçe oyun, Karl Marx'ın yaşamına, aile ilişkilerine, düşüncelerine ince bir mizahla değiniyor.Yakup Almelek'in de ''İşadamı'' (Businessman) adlı oyununun da yönetmen Ceyda Aslı Kılıçkıran'ın yapımcılığında Richmond Shepherd Tiyatrosu'nda Amerikalı oyuncular tarafından İngilizce olarak 15 Ekim'de sahneleneceği bildirildi. 1 Kasım'a dek sahnelenecek oyunun Broadway'de İngilizce gösterime girecek ilk Türk oyun olacağı belirtiliyor.

Türkiye'de sahnelenen ''Dadı'', ''Uyanış'' adlı oyunların yazarı olan Yakup Almelek'in ''İşadamı'' adlı oyunu Annie Ward tarafından sahneye konulacak. Oyunda başarılı ve hırslı bir işadamının ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrendikten sonra hayatında yaptığı köklü değişiklikler ele alınıyor.
BİZE ULAŞIN