Afganistan'da büyük patlama

Afganistan'ın başkenti Kabil'de büyük bir patlama olduğu bildirildi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, İçişleri Bakanlığı ve Hindistan Büyükelçiliği yakınında meydana gelen patlamada ölü sayısı 12'ye yükseldi.Patlamada ölenlerin 12 Afgan sivil olduğu ve 83 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Polis, patlamaya bir aracın içine yerleştirilen bombanın neden olduğunu kaydetti.PATLAMA İNTİHAR SALDIRISI
Afganistan'ın başkenti Kabil'de bu sabah meydana gelen ve 12 kişinin öldüğü patlamanın nedeninin intihar saldırısı olduğu bildirildi.

Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Hindistan Büyükelçiliği yakınlarında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 12 kişinin öldüğünü, 83 kişinin yaralandığını söyledi. Karzai'ye göre ölü ve yaralıların büyük bölümü sivil.

Hindistan'ın Kabil Büyükelçiliğinden adının açıklanmasını istemeyen bir diplomat da saldırıda elçiliğin hedef alındığını söyledi.

Hint diplomat, elçilik duvarının hemen önünde meydana gelen patlamada elçilik personelinden ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

SALDIRIYI TALİBAN ÜSTLENDİ
Afganistan'da bugün bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısını Taliban örgütü üstlendi.

Taliban sözcüsü Zebilullah Mücahid, bir internet sitesinde yayımlanan bildirisinde, saldırının hedefinin Hindistan Büyükelçiliği olduğunu belirterek, Afgan olan saldırganın bomba yüklü aracı büyükelçiliğin hemen dışında havaya uçurduğunu kaydetti.

İçişleri Bakanlığı, başkent Kabil'de Hindistan Büyükelçiliği yakınında düzenlenen saldırıda 12 kişinin öldüğünü, 83 kişinin yaralandığını bildirmişti.

BİZE ULAŞIN