Berlin'de doğan Türk altızlar 1 yaşına girdi

Almanya'nın başkenti Berlin'de dünyaya gelen Türk altızlar 1 yaşına girdi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 16.10.2009 13:57 ABONE OL
Bild gazetesinde yer alan haberde, Türk baba Hikmet ve Polonyalı anne Roksana'nın, 4'ü kız olan altızlarının 1. doğum günü nedeniyle ailenin evinin süslendiği, çocukların her biri için pasta hazırlandığı ve her birine, binebilecekleri oyuncak araba hediye edileceği belirtildi.

Anne Roksana, altızların doğum günü dolayısıyla büyük bir kutlama olmayacağını, ancak aile içinde kutlama yapacaklarını kaydetti.

Altızların en küçüğü olan Ahmet'in 9,3 kilogram ağırlığa ulaştığı ve altızlar arasındaki en tombul bebek haline geldiği, en zayıf olan Zehra'nın da 7,1 kilogram ağırlığına ulaştığı ifade edildi.Altızların hepsinin ilk dişlerinin, ilk doğan Rana ve Ahmet'in iki dişinin çıktığı, Esma ve Zehra dışında diğer çocukların yürümeye de başladıkları belirtilen haberde, çocukların hepsinin su çiçeği hastalığını da geçirdikleri kaydedildi.

İlk olarak Meryem'in su çiçeği hastalığını atlattığını söyleyen Roksana, "O zaman gerçekten endişelenmiştim" dedi.

Charite hastanesinde bir yıl önce dünyaya gelen Rana, Esma, Zeynep, Zehra ve Ahmet 5 Ocak'ta hastaneden taburcu edilmiş, Adem ise grip nedeniyle bir süre daha bakım için klinikte tutulmuştu.
Almanya'da 20 yıldan sonra dünyaya gelen ilk altızlar, doğduklarında 800 ila 900 gram ağırlığındaydı.

BUGÜN NELER OLDU