Cennet bekçisinin asistanı kayboldu

Hamilton Adası'nın "bekçisi" Ben Southall'ın yardımcısı olmak için 23 bin kişi başvurdu. Ancak işi kazanan ABD'li kadına ulaşılamıyor

Avustralya'nın tropik Hamilton Adası'ndaki "bekçilik" görevi için 35 bin kişi arasından seçilen Ben Southall işe devam ediyor. 120 bin dolar karşılığında 6 ay bekçilik yapacak 34 yaşındaki Southall'a, "cennet" olarak anılacak kadar güzellikteki adadaki işlerinde yardım etmesi için asistan arayışı sona erdi. Queensland Turizm Bakanlığı, bekçinin yardımcısı olmak için 153 ülkeden 23 bin kişinin başvurduğunu ve içlerinden bir kadının göreve kabul edildiğini söyledi. Ancak yetkililer, ismini açıklamadıkları ABD'li kadının "kayıp" olduğunu bildirdi.

23 EKİM SON GÜN!

Talihli kadının telefonlara çıkmadığı ve e-postalarına yanıt vermediği belirtildi. Masrafları ödenerek üç arkadaşıyla 7 haftalığına adaya gitmesi gereken kadının tek görevi, internet üzerinde bir günlük tutan Ben Southall'a yardım etmekti. Yetkililer, 23 Ekim'e kadar kadının bulunamaması halinde yeni bir yarışmanın düzenleneceğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN