"Daha yeni başlıyorum"

ABD Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz hafta Nobel Barış Ödülü'ne layık görülmesinden dolayı kendisini kayda değer bir başarı göstermediği gerekçesiyle eleştirenlere cevap verdi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 16.10.2009 15:08 ABONE OL
2005 yılındaki Katrina Kasırgası ardından devam eden iyileştirme çalışmalarını başkan olarak yerinde incelemek üzere geldiği New Orleans'ta konuşan Obama, başkanlık koltuğuna oturalı henüz dokuz ay olduğunu ve daha yeni başladığını söyledi.

Barack Obama, çalışmaları sayesinde ABD ekonomisinde bazı iyi gelişmeler yaşandığını vurgulayarak, ülkenin sağlık sistemini bu yıl yakın bir zamanda revizyondan geçireceklerini belirtti."Biliyor musunuz, ben bazen bu muhabirlerin şöyle demelerine tanık oluyorum 'Sen niye hala dünyadaki açlık sorununu çözemedin?'." diyen Obama, kendisini dinleyenlerin gülüşmeleri arasında konuşmasına şöyle devam etti: "Niye şimdiye kadar herkes bunu yapmadı? Dokuz ay oldu. Neden? Ben hiçbir zaman bunun kolay olacağını söylemedim. Kampanya sırasında ben ne dedim? Dedim ki değişim zordur. Ve büyük değişim daha da zordur."

Sağlık reformu önergelerine karşı çıkan Cumhuriyetçileri, 'ilerlemenin önünde durmaya çalışmakla' suçlayan Obama, "Size bir şey söyleyeyim: Ben daha yeni başlıyorum." dedi.