Devlet başkanının torunu Türkiye'ye gelin geldi

Endonezya eski Devlet Başkanı B.J. Habibie'nin torunu, Sri Fatima Marini Soedarsono, bir internet sitesi aracılığıyla tanıştığı Fuat Alperen Temiz ile evlendi.

Masmaryanto ve Djulaeha Soedarsono çiftinin kızı Sri Fatima Marini Soedarsono (21), sanal alemde tanıştıktan sonra 2 yıl boyunca görüştüğü Fuat Alperen Temiz (21) ile Eyüp Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen törenle dünyaevine girdi.

Çiftin nikah şahitliğini, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, B.J. Habibie'nin kız kardeşi Sri Soedarsono ve Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Sedat Şahin yaptı.

Temiz çiftine nikah cüzdanını ise Burhan Kuzu verdi.

Fuat Alperen Temiz, yaptığı açıklamada, resmi nikahlarını Türkiye'de, dini nikahlarını ise Endonezya'da kıydırdıklarını belirterek, ''Uzun süre internette görüştük. Birbirimizi gönderdiğimiz mailelerle tanıdık ve görüşmeye başladık. Askerliğimi bitirdikten sonra da evlenmeye karar verdik'' dedi.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu ise Endonezya ve Türkiye arasında bir kardeşlik ilişkisinin bulunduğunu kaydederek, ''Bu evlilikle bu kardeşlik pekişmiş oldu. Çiftimizi tebrik ediyorum ve bir ömür boyu mutluluk diliyorum'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN