Dışişleri Bakanı Davutoğlu Bakü'de

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

Perşembe 22.10.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 22.10.2009 14:05
ABONE OL
Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nu Haydar Aliyev havaalanında Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç ve Azeri yetkililer karşıladı.

DAVUTOĞLU, MEMMEDYAROV İLE GÖRÜŞTÜ, ALİYEV TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Azerbaycan'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile bir araya geldi ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Dışişleri Bakanları Konseyi 21. Toplantısı için Bakü'de bulunan Davutoğlu'nun Memmedyarov ile görüşmesi yaklaşık bir saat sürdü.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, olumlu bir ortamda geçen görüşmede, iki ülke arasındaki tüm konular geniş bir perspektifte ele alındı, aynı zamanda Ermenistan ile imzalanan protokoller, Türk Şehitliği'ndeki Türk bayrağının indirilmesi olayı ve Minsk Grubuna ilişkin son gelişmeler de gündeme geldi. Görüşmelerin "iki kardeş ülke yetkilileri arasında nasıl geçmesi gerekiyorsa öyle geçtiği" bildirildi.

Bu arada, Minsk Grubunun yarın Viyana'daki toplantısına Türkiye de üst seviyede katılıyor. Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Ünal Çeviköz'ün bu toplantılar için halen Viyana'da bulunduğu ve görüşmelere başladığı belirtiliyor.