Afganistan'da 14 kayıp

Afganistan'da dün meydana gelen helikopter kazalarında 14 ABD vatandaşı öldü. ABD'li yetkililere göre helikopter kazalarının nedeni düşman ateşi değil

ABD ordusu dün Afganistan'da kara bir gün yaşadı. Ülkede meydana gelen helikopter kazalarında sivil ve asker 14 Amerikalı öldü. Afganistan'ın güneyinde gerçekleşen ilk kazada Amerikan ordusuna ait iki helikopterin havada çarpışması sonucunda 4 ABD askeri hayatını kaybetti, 2'si ise yaralandı. Amerikan askeri yetkilileri, "olayın düşman ateşinden kaynaklandığının düşünülmediğini" kaydetti.

TALİBAN MI DÜŞÜRDÜ?
İkinci kazada ise ülkenin batısında bir ABD helikopterinin düşmesi sonucunda 3'ü sivil, 7'si asker olmak üzere 10 Amerikalı öldü. Kazada 12 Amerikalı ile 14 Afgan da yaralandı. Diğer yandan Taliban yaptığı açıklamada "Afganistan'ın kuzeybatısındaki Bagdiş vilayetinde bir helikopter düşürüldüğü" ileri sürüldü. Taliban'ın düşürdüğünü öne sürdüğü helikopterle, Amerikan ordusunun düştüğünü açıkladığı helikopterin aynı olup olmadığı ise henüz açıklığa kavuşmadı.
BİZE ULAŞIN