Geriye 14 'baba' kaldı

İtalya'nın en tehlikeli 30 kaçağı arasında gösterilen mafya lideri Luigi Esposito, Napoli'de yakalandı. 30 kişilik listeden 14 kaçak kaldığı açıklandı

Pazartesi 09.11.2009
ABONE OL
İtalyan mafyasının en çok aranan üyelerinden biri daha yakayı ele verdi. Polis yetkilileri, "ülkenin en tehlikeli 30 kaçağı" arasında yer alan Luigi Esposito'nun yakalandığını açıkladı. Napoli kentinde sahte isimle yaşadığı lüks malikânede yakalanan Esposito, 2003'ten beri aranıyordu. İtalya'daki en büyük üç mafya örgütünden yaklaşık beş bin üyeye sahip Camorra'ya dahil olan 49 yaşındaki Esposito, uyuşturucu kaçakçılığı başta olmak üzere çeşitli suçlardan gıyabında 9 yıl hapse mahkûm edilmişti. Esposito'nun yakalandığı haberinin ardından İtalya İçişleri Bakanı Roberto Maroni polis kuvvetlerine yönelik bir kutlama mesajı yayımladı.

POLİSE KUTLAMA MESAJI

Maroni, geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada son 15 ay içerisinde organize suçlara karşı mücadele kapsamında aralarında "İtalya'nın en tehlikeli 30 kaçağı" listesinde yer alan 15 kişi de dahil olmak üzere 3 bin 600 mafya mensubunun yakalandığını ve 5.6 milyar euro değerinde mal varlığına el konulduğunu kaydetmişti. İtalya'da Başbakan Silvio Berlusconi hükümeti uzun süredir mafyayı çökertmek için geniş çaplı operasyonlar yürütüyor.