Pakistan'da Taliban operasyonu sürüyor

Pakistan'da, Güney Veziristan'da Taliban militanlarına karşı süren operasyonlarda 10 Taliban militanının öldürüldüğü, 36'sı yabancı 1000 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

Çarşamba 11.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009 15:04
ABONE OL
Ordudan yapılan açıklamada, "Mohmand bölgesinde savaş helikopterlerinin açtığı ateşte 10 teröristin öldürüldüğü, çok sayıdakinin yaralandığı" bildirildi.

Açıklamada, bölgede operasyonların sürdüğü ifade edildi.Bu arada Pakistan'ın Kuzey Batı Sınır Eyaleti (NWFP) güvenlik güçlerinin 36'sı yabancı 1000 şüpheliyi tutukladığı bildirildi.

NWFP polisi, tutuklanan yabancıların Afgan mülteci kampında barındığını, bu kamplara yapılan baskınlarda çok sayıda Kalaşnikof marka tüfek, tabanca ve patlayıcı bulunduğunu açıkladı.

Öte yandan yerel hükümet, okul, hastahane ve diğer resmi kurumlara gönderdiği yazıda, güvenlik önlemlerinin en üst seviyeye çıkarılmasını, kimliğini açıklamayan kişilerin kamu kurumlarına alınmamasını istedi.

Afganistan sınırı boyunca uzanan ve Taliban güçlerine karşı savaş verilen NWFP'de 3 günde ard arda meydana gelen patlamalarda 50 den fazla kişinin ölmesi üzerine eyalet hükümeti bölgede güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardığını açıklamıştı.