Polis marketten parfüm çaldı

Romanya'da süpermarketten araba parfümü ve kozmetik ürünler çalarken güvenlik kameralarına yakalanan iki şahıstan bayan olanın polis memuru olduğu çıktı.

Sağlık izninde olduğu anlaşılan polis memuru Adriana Ducu hakkında idari soruşturma açılarak adliyeye sevk edildi. Hırsızlık anı ise mağazanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Romanya'nın Argeş iline bağlı Buzoieşti kasabasındaki polis karakolunda görev yapan Adriana Ducu isimli polis memuru, sivil olarak bir arkadaşıyla gittiği süpermarkette, araba parfümü ve çeşitli kozmetik ürünleri çalarken marketin güvenlik kameralarına yakalandı. Yanındaki kişiyle birlikte uzunca bir süre araba parfümlerinin olduğu rafta ürünleri karıştıran bayan marketin güvenlik görevlilerinin dikkatini çekti.

Bunun üzerine ikiliyi takibe alan görevliler, her hareketlerini yakından izledikleri şahısları market çıkışında durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada polis memuru olduğu kimlik tespitiyle anlaşılan Adriana Ducu ve beraberindeki kişiden 18 Euro değerinde araba parfümü ve çeşitli kozmetik ürünler çıktı.

Olay yerine çağrılan polis ekibi ikiliyi karakola götürürken, zanlı polis memuru Adriana Ducu suçlamaları reddetti. Hırsızlıkla suçlandığını basından öğrendiğini söyleyen Ducu, "Ben sadece iki jilet aldım ve parasını kasada ödedim. Elimde fişi de var. Yanımdaki adamda bazı şeyler buldular, ama o adam arkadaşım bile değil. Hastalığım nedeniyle 5 Kasım'dan beri raporluyum. Olanlara inanamıyorum. Hiçbir şey doğru değil." şeklinde kendini savundu. Süpermarketin güvenlik yetkilileri ise, polis memuru ve yanındaki kişinin kozmetik ürünleri ceplerine doldururken güvenlik kameralarına kaydedildiklerini ve bu sebeple süpermarket çıkışında durdurulduklarını açıkladı.

Yaşanan olay Argeş sakinlerinin yanı sıra meslektaşlarını da şok etti. Adriana Ducu'nun Buzoieşti karakolundaki amiri Daniel Moraru, meslektaşının maddi sorunu olmadığını belirterek şaşkınlığını şu sözlerle ifade etti: "Böyle bir şeye neden başvurduğunu bilmiyorum. Maddi sorunları yoktu. Adriana geçen haftadan beri izin kullanıyor; bu süre içinde kasabamıza uğramadı. İşini iyi yapan bir meslektaşımızdı. Biz de duyunca şaşırdık."

Argeş polis müfettişliğinden yapılan açıklamada, 24 yaşındaki genç memurun 2 yıldır görevde olduğu ve birkaç ay önce Buzoieşti kasabasına yardımcı polis şefi olarak atandığı belirtildi.

Öte yandan hırsızlık anı mağazanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde olayın kahramanı bayan ve yanındaki kişi, mağazada ilk olarak araba parfümlerini karıştırırken görülüyor. Şüpheli bir şekilde etrafa bakıp hızlı hızlı karıştırmaya devam eden iki hırsızın da üzerlerine mont giymiş olması dikkat çekiyor. Ardından önce erkek, sonra da bayan yenlerine ve montunun açık olan fermuarından içeri bir şeyler atıyorlar. İki kişi daha sonra bu kez kozmetik raflarının önünde oyalanırken görülüyorlar. Görüntülerin sonunda ise 3 - 4 bir polis aracı iki zanlıyı almaya geliyor.

BİZE ULAŞIN