Haber turu

Cumartesi 14.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009
ABONE OL
En iyi 3'üncü doktor Türk
ALMANYA'NIN Wuppertal kentinde sağlık merkezi bulunan Türk doktor Mehmet Burgazlı, ülkenin en iyi üçüncü aile hekimi seçildi. İnternet şirketi IMEDO tarafından yapılan bir anket sonucunda Burgazlı, Almanya'nın en iyi üçüncü aile doktoru oldu. IMEDO, en iyi aile doktoru seçiminde kriter olarak hastalara randevu verilmesini, bekleme süresinin kısalığını, personelin güler yüzlü olmasını, hekimin hastayı bilgilendirmesini göz önünde bulundurdu.

Ordudan formüle destek
ULUSLARARASI Atom Enerjisi Ajansı (UAEK)'nın İran'a önerdiği zenginleştirilmiş uranyumun yurtdışında yakıta dönüştürülmesi tekfiline İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firouzabadi'den şaşırtıcı bir destek geldi. Firouzabadi yaptığı açıklamada "yakıt değişiminden zarar görmeyiz" dedi. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin Türkiye seçeneği de gündeme gelirken Enerji Bakanı Taner Yıldız dün yaptığı açıklamada "Uranyum depolamaya hayır demeyiz" dedi.

Bulgar elçi istifa etti
BULGARİSTAN'IN Ankara Büyükelçisi Branimir Mladenov görevinden istifa etti. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dragovest Goranov, Mladenov'un istifa dilekçesini verdiğini ve Bulgaristan'a geri döneceğini bildirdi. Öte yandan, Bulgaristan Başsavcısı Boris Velçev'in, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi üyesi iki milletvekilinin yolsuzluk gerekçesiyle parlamenter dokunulmazlığının kaldırılmasını talep ettiği bildirildi.