Rusya'da askeri depo yandı:2 ölü

Rusya'nın Ulyanovsk bölgesinde askeri birliğe ait silah deposu yandı.

Cumartesi 14.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009 08:54
ABONE OL
Yangın söndürme çalışmalarına katılan 2 itfaiyeci hayatını kaybederken, 7 asker de yaralandı. Daha önce kayıp olduğu belirtilen 43 kişi canlı olarak bulundu. Terör saldırısı ihtimali olmadığına değinen yetkililer, yangının üç depoyu tamamı ile yok ettiğini belirtti. Gece geç saatlerde ancak kontrol altına alınabilen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Aleksey Kuznetsov yaptığı açıklamada iki itfaiyecinin öldüğünü doğruladı. Bölge valisi Sergey Morozov da daha önce kayıp olduğu belirlenen 43 kişinin, patlama esnasında sığınağa girdiklerini ve daha sonra canlı olarak kurtarıldıklarını ifade etti.

Ria Novosti'ye konuşan bir Rus askeri yetkili de Ulyanovski'nin Zavoljski bölgesinde askeri depoların yandığını doğrulayarak, söz konusu depolarda tehlikeli maddelerin de bulunduğunu kaydetti. Kimyasal herhangi bir sızıntının olmadığı gelen haberler arasında. Bölgede bulunan 3 bin kişi tahliye edilirken, kapatılan tren yolu ve şehir elektrik hatları yeniden aktif hale getirildi. Depoların hemen yanında mermi üretim fabrikasının da bulunması yetkileri endişelendirmişti.