Karısının iskeletiyle 5 yıl yaşadı

Çok sevdiği karısının ölümüne dayanamayan Vietnamlı bir adam, karısının iskeletini mezardan çıkararak 5 yıl beraber yaşadı.

Perşembe 26.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 26.11.2009 17:48
ABONE OL
Vietnam'daki internet gazetesi Vietnamnet, merkez eyaleti Kuang Nam'daki küçük bir kasabada yaşayan 55 yaşındaki adamın 2004 yılında karısının mezarını açtığını, iskelete kille doldurarak şekil verdiğini, elbiseler giydirdikten sonra da onu yatağına aldığını belirtti.

Lev Van adındaki adam Vietnamnet'e, karısına sarılmak istediği için böyle yaptığı söyledi. Karısının 2003 yılında öldüğünü ifade eden Van, ilk zamanlar karısının mezarının üstünde uyuduğunu, 20 ay geçtikten sonra da yağmur, rüzgar ve soğuk hava yüzünden, "onunla uyuyabilmek için" mezara tünel kazmaya karar verdiğini bildirdi.

Van'ın çocuklarının durumun farkına varması üzerine babalarının mezara gitmesini engelledikleri, ancak 2004'ün kasım ayının bir gecesinde Van'ın mezarı açıp eşinin cesedini eve götürdüğü kaydedildi.

Yedi çocuklu Van, komşularının birkaç yıldır kendisini ziyaret etme "cesaretinde" bulunmadığını da belirterek, "Ben bazı şeyleri farklı yapan bir insanım. Normal insanlar gibi değilim" dedi.