Elvis Presley'nin bilinmeyen fotoğrafları

Rock'n Roll müziğinin kralı Elvis Presley'nin gençlik yıllarında çektirdiği bilinmeyen fotoğrafları Londra'daki bir sergiyle gün yüzüne çıktı.

Çarşamba 09.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009 13:48
ABONE OL
Proud Chelsea galerisinde sergilenen fotoğraflar, ünlü fotoğrafçı Alfred Wertheimer tarafından 1956 yılında, sanatçının ABD ve Kanada'yı kapsayan turnesi sırasında çekildi.

Presley'nin anlaşmalı olduğu plak şirketi tarafından, sadece bir gününün resmedilmesi için davet edilen Wertheimer'ın, sanatçının kamera önündeki rahat duruşu nedeniyle daha uzun bir süreye yaydığı yaklaşık 400 fotoğraflık çalışması, Proud Chelsea galerisinde 31 Ocağa kadar sergilenecek.

Elvis Presley'nin fotoğrafını yaklaşık 5 ay süreyle sınır olmadan çekmesine izin verilen Wertheimer'in çalışması, sanatçıyı özel anlarıyla birçok farklı şekilde yansıtıyor. Sergi, Elvis Presley'in, uyurken, hayranlarının mektuplarını okurken, sahneye çıkmadan birkaç dakika önce genç bir kızı öperken, provadayken, tren yolculuğu yaparken ve trenin tuvaletinde ellerini kurularken, ailesiyle zaman geçirirken çekilmiş fotoğraflarını da kapsıyor.