Türkiye'den İsrail'e giden gemi battı

İsrail'in Hayfa limanına gitmekte olan bir Türk kargo gemisinin limana 80 kilometre mesafede battığı öne sürüldü.

Cumartesi 12.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009 15:14
ABONE OL
İsrail basınının haberine göre bugün sabaha karşı batan 'Salla 2' adlı kargo gemisindeki bir denizci kurtarıldı, 12 kişi ise kayıp. Kayıp denizcilerin milliyetleri ise belirtilmedi.

Ynet sitesinin haberine göre, İsrail sahil güvenlik ekipleri bugün sabaha karşı 02.00'de gemiden acil yardım çağrısı aldı. Geminin fırtına nedeniyle battığı belirtiliyor.

İsrail makamlarının bilgi verdiği NATO gemileri, kurtarma için bölgeye hareket etti. Filikadaki bir mürettebat kurtarıldı. Diğer filikaların ise boş olduğu görüldü.

Arama kurtarma ekipleri ve İsrail sahil güvenlik güçlerinin kayıp denizcileri arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI, GEMİNİN TOGO BAYRAKLI, MÜRETTEBATININ UKRAYNA ASILLI OLDUĞUNU BİLDİRDİ
Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı, İsrail'in Hayfa Limanı açıklarında batan yük gemisinin Togo bayraklı olduğunu bildirdi.

Denizcilik Müsteşarlığı yetkilileri,Yunanistan'dan İsrail'e tuğla taşırken Hayfa Limanı açıklarında batan ''Salla 2'' adlı yük gemisinin Türk bayraklı olduğunun iddia edilmesi üzerine İsrail'in ilgili birimleriyle temasa geçti.

Hayfa Limanı'nın 80 kilometre açıklarında saat 02.00 sıralarında batan yük gemisinin, Togo bayraklı, mürettebatının ise Ukrayna asıllı olduğunu kaydeden yetkililer, personelden bir kişinin kurtarıldığını, 12 kişi için arama kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğünü bildirdi.