Erdoğan'dan Berlusconi'ye geçmiş olsun telefonu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uğradığı saldırı sonucu yaralanan ve hastanede tedavisi süren İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'yi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 16:54
ABONE OL
Başbakan Erdoğan olaydan dolayı çok büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ailece geçmiş olsun dileklerini Berlusconi'ye iletirken, İtalya Başbakanı da Erdoğan'a aradığı için teşekkür etti.

Berlusconi'nin Erdoğan'a, Türkiye-İtalya Zirvesinin olay nedeniyle gerçekleştirilememesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdiği öğrenilirken, sağlık durumunun iyi olduğunu ve 1-2 gün içerisinde hastaneden çıkacağını söylediği bildirildi.

PUTİN'DEN BERLUSCONİ'YE: CESUR DAVRANDIN
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, psikolojik rahatsızlığı olan bir saldırgandan yumruk yiyen ve hastanelik olan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'yi telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Massimo Tartaglia (42) ismindeki bir İtalyan vatandaşın saldırısını kınayan Rusya Başbakanı, Berlusconi'ye destek açıklamasında bulundu.

Rusya basınına konuşan Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, "Başbakan Putin Berlusconi'ye dayanışma ve destekte bulunduğunu belirtti ve yaşanan olayı kesin bir dille kınadı. Sayın Putin, Berlusconi'nin cesurca davrandığını da ifade etti." dedi.

BERLUSCONI YARIN TABURCU OLUYOR
İtalya'da pazar günü uğradığı saldırıdan bu yana Milano'da San Raffaele Hastanesi'nde gözlem altında tutulan Başbakan Silvio Berlusconi'nin yarın taburcu olabileceği belirtildi.

Hekimlerin yaptıkları açıklamaya göre, Berlusconi'nin taburcu olduktan sonra da en az 15 gün istirahat etmesi gerekecek.

Berlusconi'nin özel doktoru Alberto Zangrillo, hastanede bugün yaptığı açıklamada, "Tam olarak bilemiyoruz ama sayın başbakan büyük ihtimalle yarın öğleden önce taburcu olacak. En az iki hafta boyunca da tüm faaliyetlerden uzak durmasında yarar var" dedi.

Zangrillo, "Başbakan kendini toparlıyor. Ağır ağır her şey normale dönüyor. Kaygı verici bir durum yok" diye konuştu.

*İŞTE BERLUSCONI'NİN SALDIRIYA UĞRADIĞI AN

Berlusconi'nin kendi kendine beslenmede halen biraz zorlandığını belirten Zangrillo, yara izinin kalıp kalmayacağının sorulması üzerine, "Hayır. İz kalacağını sanmıyorum" dedi.

Berlusconi'nin bu sabah da TSİ 07.30 civarında uyandığı ve uyanır uyanmaz da gazeteleri ve basın özetlerini istediği belirtiliyor.

İtalya İçişleri Bakanı Roberto Maroni ise facebook başta olmak üzere sosyal ağlarda Berlusconi'ye karşı şiddeti öven ve özendiren grupların karartılması için harekete geçeceklerini açıkladı.