Gerçek İtalyanlar her zaman seninle

Silvio Berlusconi saldırı sonrası hastanelik olurken, doktoru iyileşmesinin haftalar alacağını belirtti. Taraftarları hastane dışında "Gerçek İtalyanlar seninle" yazılı pankartlarla bekliyor

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
Başta İtalya olmak üzere tüm dünya İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Milano kentinde pazar akşamı katıldığı mitingde saldırıya uğramasını konuşuyor. San Raffaele Hastanesi'nden dün yapılan açıklamada, saldırıda burnu ve iki dişi kırılan Berlusconi'nin baş ağrısı şikayeti dışında ilk geceyi rahat geçirdiği ve antibiyotik ile ağrı kesici tedavisine devam edilmekte olduğu açıklandı. Doktoru Alberto Zangrillo başbakanın tamamen iyileşmesinin haftalar alacağını kaydetti. Saldırıdan önce sözcüsü Paolo Bonaiuti'ye "Son günlerde nefret kampanyası arttı. Umarım bugün birşey olmaz" dediği söylendi.

'KÖR OLABİLİRDİM'
Berlusconi, kendine gelmesinin ardından önce büyük kızı Marina ardından ise oğlu Piersilvio, ikinci eşi Veronica'dan olan Eleonora ve Barbara tarafından ziyaret edildi. Sabah uyanca gazeteleri görmek isteyen Berlusconi, "Ben herkesi seviyorum, neden benden bu kadar nefret ediyorlar. Eğer heykel 2 cm yukarı gelseydi, bir gözüm kör olurdu" dedi. Diğer yandan başbakanı korumakla görevli gizli servis hakkında soruşturma açıldı. Hastanenin önü Berlusconi taraftarlarının gösterilerine sahne oluyor. Durumunda önemli bir değişiklik olmazsa bugün taburcu edilecek olan Başbakan'a destek verenler hastane kapısına "Gerçek İtalyanlar her zaman seninle" yazılı poster astılar. Bu arada Berlusconi'ye saldıran Massimo Tartaglia'nın başbakana bir mektup gönderdiği ve "üstünkörü, alçak, düşünmeden yaptığı eyleminden" dolayı özür dilediği belirtildi.