Berlusconi üçüncü geceyi de hastanede geçirdi

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, pazar günü saldırıya uğramasının ardından üçüncü geceyi de San Raffaele Hastanesi'nde gözlem altında geçirdi.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 11:43
ABONE OL
Geceyi sakin geçirdiği ancak baş ve boyun kesiminde hafif bir ağrıyla uyandığı belirtilen Berlusconi'nin bugün de uyanır uyanmaz gazeteleri ve başbakanlık tarafından hazırlanan basın özetlerini istediği kaydedildi.

Berlusconi'nin gün içerisinde taburcu edilmesi bekleniyor. Bu çerçevede, hastane etrafındaki güvenlik önlemleri artırıldı.

Maruz kaldığı saldırıda burnu ve iki dişi kırılan, alt dudağı patlayan Berlusconi, taburcu olduktan sonra da asgari iki hafta dinlenecek.

Berlusconi'nin, her yılın sonunda genel bir yıllık değerlendirme amacıyla düzenlediği basın toplantısı da bu kez muhtemelen yapılmayacak. Berlusconi'nin kendisini toparlamasının, normalde Noel öncesinde yapılan basın toplantısına kadar yetişmeyeceği belirtiliyor.

Berlusconi'nin sözcülerinden Paolo Bonaiuti, İtalyan Sky televizyonuna bu sabah yaptığı açıklamada, "Yıllık değerlendirme amaçlı basın toplantısı meselesini değerlendireceğiz. Ancak bunun kolay olacağını sanmıyorum" diyerek, basın toplantısının ertelenmesinin ya da iptalinin söz konusu olabileceğini kaydetti.