Kanlı hesaplaşma: 4 ölü

ABD'nin New York kentinde meydana gelen olayda, Manhattan'da bir apartman dairesini basan silahlı kişi aynı aileden üç kişiyi öldürdü, bir kişiyi de yaraladı.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 09:52
ABONE OL
Saldırgan, olay yerinden kaçmak için kullandığı yangın merdivenlerinden dengesini kaybedince, apartman bahçesinin beton zeminine çakıldı ve olay yerinde öldü. Cinayetlerin uyuşturucu hesaplaşması olduğu iddia edildi. Polis olay sonrası evde yaptığı aramada kutuların içerisinde saklanmış eroin ve kokain buldu.

New York Emniyet Müdürlüğü (NYPD) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olaydan sonra cesetlerin ikisinin apartman dairesinin yatak odasında, birinin banyoda ve katilin cesedinin de apartmanın bahçesinde bulunduğunu belirterek, Hector Quinones isimli katilin cezaevinden yeni tahliye olduğu, öldürdüğü Carlos Rodriguez"i cezaevinden tanıdığını söyledi. Polis olayda can veren 44 yaşındaki katil Hector Quinones'in evi silahla basarak, Carlos Rodriguez Sr.(52) oğlu, Carlos Rodriguez, (24) ve Rodriguez'in babası Fernando Gonzalez'i (87) öldürdüğünü açıkladı.

Olay sırasında evde bulunan iki kadından Giselle Rodriguez ağır yaralandı, ismi açıklanmayan diğer bir kadında, katille yaşadığı boğuşmanın ardından evden kaçarak canını zor kurtardı. NYPD sözcüsü Paul J. Browne, olayla ilgili yaptığı açıklamada Quinones'in işlediği cinayetlerde çok profesyonelce davranıp başta parmak izleri olmak üzere hiç bir delil bırakmamak niyetiyle eve girdiğini söyledi. Polis olay sonrası evde yaptığı aramada kutuların içerisinde saklanmış eroin ve kokain buldu.