Lübnan'da batan gemide 4 ölü

Lübnan'ın Trablusşam limanı açıklarında dün gece batan gemide, kaptan dahil 4 kişinin öldüğü, şu ana kadar 38 kişinin kurtarıldığı bildirildi.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 17:23
ABONE OL
Kurtarma çalışmalarına katılan Lübnan güvenlik yetkilileri, Panama bandıralı "Danny F II" adlı geminin dün gece saat 19.30 sıralarında kötü hava koşulları nedeniyle Trablusşam'ın 11 deniz mili açığında battığını belirtti.

Kaptan ve mürettebattan 3 kişinin gemi batarken hayatını kaybettiğini ifade eden yetkili, 76 personel ve farklı uluslardan 6 yolcunun bulunduğu bildirilen gemiden şu ana kadar 38 kişinin kurtarıldığını kaydetti.

Bu arada kurtarılanlar arasında bulunan Filipinli bir personel, geminin Uruguay'dan yüklediği canlı hayvanları Suriye'nin Tartus limanına götürmek üzere olduğunu, Trablusşam açıklarında kaptanın motorların durduğunu söyledikten sonra herkesten gemiyi terk etmesini istediğini anlattı.

Can yeleklerini giydikten sonra gemiden atladıklarını söyleyen personel, kaptanın ise gemide kaldığını, geminin kısa sürede battığını ifade etti. Personel, gemide 10 bin koyun ve 18 bin büyük baş hayvanın da olduğunu kaydetti.

Lübnanlı yetkililer, BM gücü UNIFIL çerçevesinde Lübnan açıklarında görev yapan çeşitli ülkelerin gemilerinin de kurtarma çalışmalarına katıldığını bildirdi.