Haber turu

Cumartesi 19.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 19.12.2009
ABONE OL
Metro camından düşen Türk öldü
Almanya'nın Başkenti Berlin'de, hareket halindeki metronun camını kırdıktan sonra tünelde rayların üzerine düşen Yasin A. adlı Türk, hayatını kaybetti. Meslek eğitimi gören Yasin A., metro vagonunda yalnızdı. Kız kardeşi, "Nedenini bilmiyorum. Patronunun Noel partisine gitmişti. Belki burada fazla içki içti" dedi.

'Dil çıkarmak hakaret nedeni'
İtalyan yargıtayı, iki çiftçi arasındaki tartışmayla ilgili davada, "dil çıkarmanın hakaret olduğuna" hükmetti. Yargıtay dün ele aldığı davada, Carlo O.'yu (41) arazi işgalinden değil ancak "dil çıkararak hakaret etmekten" suçulu buldu. Carlo O.'yu 1300 Euro mahkeme masrafı ile daha belirlenecek tazminatı ödemeye mahkûm etti.

AB başkanından üyelik desteği
Avrupa Birliği'nin 1 Ocak tarihinden itibaren, altı aylığına dönem başkanlığını devralacak olan İspanya, AB ile Türkiye arasında, Kıbrıs yüzünden oldukça zor bir döneme giren müzakerelerin devamı yönünde destek verdi. İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos aynı zamanda Güney Kıbrıs ve Türkiye arasındaki sorunların çözümü elinden geleni yapacağını belirtti. Duygu Leloğlu/ BRÜKSEL