Hayati tehlikeyi atlattı

Brezilya'da üvey babası tarafından vücuduna 40'dan fazla dikiş iğnesi saplanan çocuğa en fazla hayati tehlike oluşturan 4 iğnenin başarılı bir ameliyatla alındığı bildirildi.

Cumartesi 19.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 19.12.2009 11:41
ABONE OL
Ülkenin kuzeydoğusundaki Salvador kentinde bulunan hastanenin sözcüsü Susy Moreno, çocuğun vücudundan ameliyatla uzunluğu 5 santimetreyi bulan ve akciğerle kalbe yakın olan 4 iğnenin çıkarıldığını, yoğun bakımda tutulan çocuğun durumunun iyi olduğunu söyledi.

Doktorların, çocuğun vücudunda kalan diğer iğneleri çıkarmak için gereken en az iki ameliyatın ne zaman yapılacağına karar vermek için çocuğun iyileşme sürecini değerlendirecekleri belirtildi.
Polis de çocuğun üvey babası 30 yaşındaki Roberto Carlos Magalhaes'in, yaptıkları ayinlerde sevgilisi Angelina Ribeiro dos Santos'un isteği üzerine 2 yaşındaki çocuğun vücuduna iğneler batırdığını itiraf ettiğini açıkladı.

Çiftin ayrılmaması için ayda 4-5 kez yapılan ayinlerin her birinde üvey babanın çocuğun vücuduna birkaç iğne batırdığı, Angelina Ribeiro dos Santos'un "kutsanmış" iğneleri Afro-Brezilya inanışı Candomble'nin gereklerini yerine getiren bir kadından satın aldığı belirlendi.

Polis, Carlos Magalhaes ile birlikte tutuklanan Angelina Ribeiro dos Santos'un gerçek amacının, oğluna zarar vererek, Magalhaes'in karısından intikam almak olduğuna inanıyor.

Brezilyalı talihsiz çocuk sürekli ağrı şikayeti üzerine 10 Aralık'ta annesi Maria Souza Santos ile birlikte geldiği İbotirama kasabasındaki bir hastaneye yatırılmıştı. Burada çekilen röntgen filmleri, çocuğun vücudunda onlarca dikiş iğnesi olduğunu ortaya koymuştu.