Köpek Oscar'ın dünya seyahati

Güney Afrikalı hayvansever Lefson, hayvan haklarına dikkat çekmek için Oscar adlı köpeğiyle 7 ay boyunca 5 kıtada 29 ülkeyi dolaştı

Salı 22.12.2009
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009
ABONE OL
Çevre sorunlarına dikkat çekmek için dünyayı turlayan gezginlere sık rastlanır. Ancak benzer bir seyahat ilk kez bir köpek tarafından gerçekleştirildi! Terrier kırması Oscar'ın, sahibi Joanne Lefson ile birlikte 7 ay önce hayvan haklarına dikkat çekmek ve barınaklardaki hayvanların sahiplenilmesini teşvik etmek amacıyla çıktığı dünya turu, 5 kıtada 29 ülkenin ziyaret edilmesinin ardından tamamlandı. Güney Afrika'nın Cape Town şehrinden başlayan ve 250 bin sterline mal olan seyahati Lefson evini satarak karşıladı. 38 yaşındaki havyansever, ailesinin karşı çıktığı maceraya "Hayvan haklarına dikkat çekmek için" çıktığını söyledi.

TÜRKİYE'YE DE GELMİŞTİ

Joanne Lefson, dünya turu sırasında pek çok tehlike atlattıklarını da belirtti. Lefson en heyecanlandığı anın, Oscar'ın Zambiya'da timsahlarla dolu nehre düşmesi olduğunu söyledi. Tur çerçevesinde İstanbul'a da gelen ikili, Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı'nı ziyaret etmişti.