Rusya'da iktidara yalakalık reytingi

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 20:15
ABONE OL
Rusya'nın önde gelen haber dergilerinden "Vlast" Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'e ve Başbakan Vladimir Putin'e yılın en ilginç yalakalık cümlelerini sarf edenlerin listesini çıkardı.

Kommersant yayınevi dergilerinden biri olan Vlast bu haftaki dergi kapağını 'Pohpohlama Yarışmasını Kazanan Adam' manşetiyle çıkarttı. Listedeki konuşmacıları rastgele yayınlayan dergi yaklaşık 30'a yakın ifadeye yer verdi. İşte derginin sıralamaya koyduğu yalaka ifadeler:

"Bu adamlar, Medvedev ile Putin, ülke için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Ve iktidarı sert bir yöntemle ellerinde tutmaları da ihtiyaç duyduğumuz bir şey." Nikolay Rıjkov (Belgorod Oblastı Senatorü)

"Bana iktidar partisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz dediklerinde, ben Putin neredeyse orada düzen vardır diyorum. Parti üyesi olmak zorunda değilsiniz. Ancak, Putin oraya gittiğine göre, ben de tüm kalbimle oradayım." Yuriy Başmet (müzisyen)

"Vladimir Putin'in sözleri bizim için bir nevi yön gösterici ve bir çok problemin anlamı niteliğinde. Çünkü, biz çok iyi biliyoruz ki liderimizin diğer insanlardan farkı her konuya derinlemesine vakıf olmasıdır." Irina Yarovaya (Duma milletvekili)

"Kanınızda Kafkas kanı olmalı, bir bakmak lazım" ( İsmail Berdiev ) (Kuzey Kafkasya Müftüsü).

Medvedev'e din adamları toplantısında "Belki de, yüz yıl sonra Putin ve Medvedev, ülkeyi ayakları üzerine doğrultan, önemli reformcular olarak anılacak, Büyük Petro düzeyinde." Aleksandr Zaharov. ( Mordaviya Cumhuriyeti Bilirkişilik Başkanı)

"Vladimir Putin hoşuma gidiyor. Kendisinden emin, amaçları belli. Putin'in hakkında bildiğim tüm vasıfları onu gerçek erkek olarak tanımlıyor." Natalya Bogdanova.(Üniversite öğrencisi )

"Tabii ki ben siyasetçilere not veremem. Ancak bunlar okulda olsaydı, her öğretmen bu tür çalışmalar için tam not verirdi." (Medvedev'in orta okulda matematik öğretmeni)

"Çok tatlı, iyi, amacına ulaşan, muhteşem birisi. Sporcu, akıllı, yakışıklı. Her işe yatkın birisi. Kriz onun için tabii ki problem, ancak o onu da başaracak. Putin her şeyi başarıyor." (Moskova'da okuyan bir lise öğrencisi).

"Putin'de eksik olan şey Çeçen olmamasıdır. Diğer bütün iyi sıfatlar onda mevcut." Ramazan Kadirov (Çeçenistan Cumhurbaşkanı)