Beyaz Saray bembeyaz

Soğuk hava ve yoğun kar yağışına rağmen turistler Noel öncesi Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’u ziyaret etmeye devam ediyor.

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009 11:29
ABONE OL
Soğuk hava ve yoğun kar yağışına rağmen turistler Noel öncesi Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'u ziyaret etmeye devam ediyor. Kötü hava şartlarının kendileri için bir engel teşkil etmediğini söyleyen yerli ve yabancı turistler, Noel öncesi geldikleri Washington'da Obama'yı görebilmeyi umut ediyor.


Washington'a North Carolina Eyaleti'nden ailesi birlikte gelen Melvin, "Hava çok soğuk ama Beyaz Saray'ın sıcaklığı bizi ısıtıyor. Umarım buradayken Obama'yı görme fırsatımız olur" dedi. California'dan gelen Barry "Burada harika zaman geçiriyoruz. Hava bir kaç gün önce daha kötüydü hava ama şimdi daha iyi. Havanın önümüzdeki günlerde yeniden kötüleşmesi o kadar da önemli değil çünkü biz zaten yarın geri dönüyoruz" derken eşi Yvonne ise, "Burada olmak çok keyifli" diye konuştu.

BUZUN İÇİNDE YÜZDÜLER

ABD'DE GRİP SALGINI

Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler de Beyaz Saray'ı karlar içinde görmek için Noel öncesi şehre akın ediyor. Güney Kore'den Beyaz Saray'ı görmek için gelen Su Young "Biz daha yeni geldik ve havaya rağmen ilk hedefimiz gelip Beyaz Saray'ı görmek oldu" şeklinde konuşurken, arkadaşı Helen ise "Burası soğuk ama Güney Kore de şu anda buz gibi. Gerçi orda kar yok" dedi. Önümüzdeki günlerde ABD'nin doğusunun yeni bir soğuk hava etkisi altına girmesi ancak bu kez kar fırtınasından çok soğuk hava ve yoğun yağmurun beklendiği belirtiliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...