İnternetten ölüm satın aldı

İngiltere’de Katie Dean adındaki genç kız, internetten satın aldığı uyuşturucu yüzünden az kalsın ölüyordu.

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009 10:41
ABONE OL
The Sun'ın haberine göre, internetten yasal olarak satışı yapılan uyuşturucu maddeyi alan genç kızın önce adrenalin seviyesi yükseldi, kalp atışları hızlandı ve terlemeye başladı. Talihsiz genç kız daha sonra dans pistinde yere yığıldı.

Gençler arasında "meow meow" (miyav miyav) denilen mephedrone adlı ilaç internette gram başına 10 sterlin fiyattan satılıyor. Mephedrone gibi çok renkli ambalajlara sahip olan birçok uyuşturucu madde, son günlerde Avrupa'da birçok gencin hayatını tehdit ediyor.

Nisan ayında 21 yaşındaki tıp öğrencisi Hester Steward da bir partide aldığı GBL adlı uyuşturucu madde yüzünden hayatını kaybetmişti.

"BIN LADIN CLINTON'I ÖLDÜRECEKTİ" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

"OBAMA'YA YENİ YIL TATİLİ YOK" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

"JAMAİKA'DA UÇAK KAZASI" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

"SALATA REKLAMI İÇİN SOYUNDU" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

"EVSİZLERLE SOKAKTA UYUDU" HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...


Aralık ayının başında ise 14 yaşındaki Gabrielle Price, mephedrone adlı uyuşturucu yüzünden ölmüştü.

"Gençlerin kokaini" adı verilen mephedrone isimli uyuşturucu madde Çin'de laboratuar ortamında yapılıyor ve İngiltere'ye yasal yollardan giriyor.

Ölümden dönen 23 yaşındaki Katie olayı şöyle anlattı: "Bir ev partisine gitmiştik. Bundan önce de mephedrone alıp dans ettiğim olmuştu. Ama bu kez farklıydı. Uyuşturucuyu alır almaz vücudumda yanma hissettim ve kalp atışlarım hızlandı. Neden bilmiyorum ama ağzımın içini çiğnemeye başladım ve kendimi paranoyak gibi hissettim. Ardından çok hızlı solumaya başladım ve dudaklarımı o kadar sert ısırıyordum ki kanamaya başladı. Kendimi banyoya attım ama yere düştüm. Kalktığım aynada göz bebeklerimin anormal şekilde büyüdüklerini gördüm. Aşırı derecede terliyordum ve öleceğimi hissettim."