Papadopulos'un kayıp naaşı halen aranıyor

Eski Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un 11 Aralıkta mezarından çalınan naaşını bulmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Rum polisi, Papadopulos'un evinin bulunduğu Deftera'ya bağlı Strakka bölgesinde ve Rum vatandaşı da olan Sırp P. Jorcoviç'in Güney Lefkoşa'daki evinde arama yaptı.

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009 13:14
ABONE OL
Rum basın haberlerine göre, Papadopulos'un naaşının ailesi tarafından bölgedeki küçük kilisede muhafaza edildiği yönünde ihbar alan polis, Papadopulos'un evinin bulunduğu Deftera'ya bağlı Strakka bölgesinde, 100 kadar polisin katılımıyla, 5 saati aşkın süren arama yaptı. Arama sonucunda, bu bilgilerin asılsız olduğu ortaya çıktı.

Papadopulos ailesi, ayrıca Rum Polis Genel Müdürü Mihalis Papayeorgiu'yla bir araya geldi. İki saat süren ve Tasos Papadopulos'un eşi Fotini, çocukları Nikolas, Konstantinos ve Anastasia'nın katıldığı görüşmenin, Papadopulos ailesine bilgi vermek ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Bu görüşmenin ardından açıklama yapan Nikolas Papadopulos, sürekli olarak polisle işbirliği ve temas halinde olduklarını, gündeme getirilen söylentileri de üzüntüyle dinlediklerini ve okuduklarını söyledi.
Eski Rum liderin naaşının, ailesi tarafından Paris'e kaçırıldığı da iddia ediliyor.

SIRP ŞÜPHESİ
Papadopulos'un naaşının kaybolmasıyla ilgili olarak Sırp şüphesi de gündeme geldi.

Rum polisi, Tasos Papadopulos ve avukatlık bürosuyla, eski Sırp lideri Slobodan Miloşeviç'in paralarının Güney Kıbrıs'a taşımasıyla ilgili olarak geçmişte davalı olan Sırp P. Jorcoviç'in güney Lefkoşa'daki evinde geçen pazar günü arama yaptı.

Aramada herhangi bir şey bulamadığı belirtildi.