Haber turu!

Cuma 25.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 25.12.2009
ABONE OL
Hamas'tan Türkçe web sitesi
HAMAS'IN askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Türkçe web sitesi açmaya hazırlanıyor. El Cezire televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre bir örgüt yetkilisi, Filistin meselesini doğru ve tarafsız olarak tüm dünyaya anlatmak için birkaç dilde yayınları olduğunu belirterek, "Türk kardeşlerimizin bizi daha iyi anlayabilmeleri için bir Türkçe web sitesi hazırlığı içindeyiz ve elimizden geldiğince bunu en kısa zamanda tamamlayacağız" dedi. "Yakında açılacak internet sitesi Türk diline hakim kişiler tarafından hazırlanıyor" diyen yetkili, internet sayfasında Filistin'in tarihi ve halkın yaşamına dair konuların yer alacağını belirtti. Öte yandan askere gidecek 200 kadar İsrailli genç, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerinin yıkılmasıyla ilgili hükümet emrini uygulamayacaklarını mektupla savunma bakanlığına iletti.

İngiliz Shaikh'e idam cezası
ÇİN'DE bir İngiliz vatandaşı uyuşturucu tacirliğinden idam edilecek. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jiang Yu, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Akmal Shaikh adlı 53 yaşındaki bir İngiliz vatandaşının gelecek hafta Çin kanunlarına göre idam edileceğini belirtti. Shaikh, 2007'de Çin'in Şincan Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de 4 kilo esrarla yakalanmıştı. Geçtiğimiz Mayıs'ta Shaikh'in temyiz başvurusu reddedilmişti. İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un Shaikh'i bağışlayın talebi Pekin tarafından reddedilmişti.

İstanbul-Grozni uçuşu başladı
RUSYA'YA bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti ile Türkiye arasında 15 yıl aradan sonra ilk uçak seferleri dün başladı. Çeçenistan'ın başkenti Grozni ile İstanbul charter uçak seferlerini Grozni Avia şirketi gerçekleştirecek. Çeçenistan ulusal havacılık şirketi Grozni Avia'dan yapılan açıklamada, Türkiye'ye yönelik seferlerin turistik olduğu belirtildi. Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Çeçenistan'dan birçok Ortadoğu ülkesine uçak seferleri yapılıyordu. 1994 yılında Çeçen-Rus savaşının patlak vermesiyle tüm seferler iptal edilmişti.

* Son 10 yıla damgasını vuran fotoğraflar


* Avrupa'da kara kış - GALERİ


* Dünyanın en eski kentleri - GALERİ


* Yılın fotoğrafları - 1


* Yılın fotoğrafları - 2


* Yılın fotoğrafları - 3