ABD'de Ermeni lobisi fire verdi

Sözde Ermeni soykırımı hakkında Ermeni lobisine en çok destek veren Amerikan Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçi Parti Kaliforniya Milletvekili George Radanovich'in önümüzdeki Ekim ayında yapılacak seçimlerde tekrar aday olmayacağı açıklandı.

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 09:56
ABONE OL
İlk kez 1994 yılında Amerikan Kongresi'ne seçilen ve politik yaşamı boyunca Türkiye'ye karşı Ermeni tezlerine destek veren Radanovich, Ermeni diasporasına hizmetinden dolayı merkezi ABD'de bulunan Ermeni Ulusal Kongresi (Armenian National Congress) tarafından iki kez "Yılın Adamı' seçildi.

George Radanovich'in koltuğu için yapılacak yarışı kazanacağı tahmin edilen isim ise Fresno eski Belediye Başkanı Jim Patterson. Patterson, belediye başkanlığı sırasında 1999 yılını Fresno şehrinde "Ermeni Soykırım Yılı' ilan etmişti.

Radanovinch'in tekrar aday olmamasının Ermeni lobisinin gücünü zayıflatacağı tahmin edilirken, Jim Patterson seçilmek için Ermeni diasporasından oy ve maddi yardım isteyecek. California eyaletinden Amerikan Temsilciler Meclisi'ne veya Senatoya seçilen temsilcilerin hemen hemen hepsi ya Ermeni diasporasının maddi yardımını sağlıyor, ya da diaspora oylarına muhtaç kalıyor.

Sözkonusu temsilciler Washington'a geldikten sonra ise Ermeni diasporasının Türkiye aleyhine yürüttüğü propagandalara sözcülük yapıyor.

2009'un en büyük felaketleri

2009'da kaybettiklerimiz

Savaşla bütünleşen tarihler

2009'un en garip olayları

2009'un Twitter bombaları

2009'un yaramaz ve usluları...

2009'un en şık kadınları

2009'un en rüküşleri...

İşte son 10 yılın en güzeli…

Dünyadan yılın fotoğrafları

Dünyada yeni yıl heyecanı

Dünyanın en ilginç hayvanları

En pahalı şehirler sıralaması

Dünyanın en kötü işleri