"Ocak'ta İstanbul'da olun"

İstanbul'da "Avrupa Kültür Kenti" etkinliklerinin açılışı dolayısında 16 Ocak'ta düzenlenecek kutlamalar yurt dışında da ilgi uyandırdı.

Perşembe 31.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009 14:24
ABONE OL
The Guardian gazetesi, kutlamalar dolayısıyla İstanbul'un ziyaret edilmesini önerirken "Kutlamalar sokağa indiğinde Türkiye'nin en büyük kentindeki atmosfer elektriklenecek" ifadesini kullandı.

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Guardian, "2010 dünya seyahat planlaması" başlığı altında okuyucularına 2010 yılının her ayı için bir ülkeye ziyaret tavsiyesinde bulunuyor.

Bu çerçevede "Avrupa Kültür Kenti" etkinliklerinin resmi açılışı dolayısıyla İstanbul'da 16 Ocak'ta gerçekleşecek kutlamalara dikkat çeken gazete, "İstanbul radarda" diyerek Ocak ayında istanbul'un ziyaret edilmesini istedi. Gazete şunladı yazdı:

"Açılış kutlamaları sokağa indiğinde Türkiye'nin en büyük kentindeki atmosfer elektriklenecek. Her semt, partiler ile, danstan fotografa, filmlerden avantgar sanatına kadar performanslarla canlanacak. Kentte iken restore edilen Aya Sofya'daki mozaikleri de görün."