"Saldırı garipsenecek bir şey değil"

Afganistan'da CIA üssüne düzenlediği saldırıda 8 kişinin ölümüne neden olan intihar bombacısı Mulal El Balavi'nin Türk eşi Defne Bayrak, "O eylemi yapması garipsenecek bir şey değil. Onu çok seviyorum, inşallah şehittir" dedi.

İntihar bombacısı eşinin eylemi ile bir anda dünya gündemine oturan Defne Bayrak, Fatih'teki Mazlumder'i ziyaret etti. Üzgün olduğu gözlenen Bayrak, ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Eşinin böyle bir eylem yapmasını beklemediğini anlatan Bayrak, "Çünkü eşim oraya okumaya gitmişti. Daha sonra orada çalışmaya başlamıştı. En son konuşmamız 1.5 ay önceydi. İnternet üzerinden de 10 gün önce görüşmüştük. Gayet normaldi ve Türkiye'ye gelecekti" diye konuştu.

Eşi Mulal El Balavi'nin böyle bir eylem yapmasının garipsenecek bir şey olmadığını savunan Bayrak, konunun bu kadar gündeme gelmesinin nedeninin olayın içinde CIA ve Ürdün istihbaratının yer alması olduğunu söyledi. Bayrak, "Burada da yapılacak tahmin onları kullanıyor olması. Eşimin ajan olduğuna inanmıyorum. Ajan olacak fikirleri yoktu. Allah eşime rahmet eylesin, onu çok seviyorum. İnşallah şehittir" şeklinde konuştu. Bayrak açıklamalarının ardından dernekten ayrıldı.
BİZE ULAŞIN