Papandreu: Türkiye'nin üyeliği AB'nin yararına

Başbakan Erdoğan'ın gönderdiğıi mektuba yanıt veren Papandreu "Umarım işbirliğimiz dünyanın geri kalan bölgeleri için model olur" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'ya 30 Ekim'de gönderdiği mektubun yanıtı dün akşam geldi. Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Fotis Ksidas tarafından iletilen mektupta Papandreu, "Umarım iki ülkenin işbirliği dünyanın geri kalan bölgeleri için model olur" dedi. Türkiye'nin AB üyelik sürecini desteklemeye devam edeceğini belirten Papandreuşyöle dedi: "Türkiye'nin AB üyelik sürecini samimiyeetle destekliyoruz. Çünkü Türkiye'nin AB üyeliği, hem Türkiye'nin hem de AB'nin yararına."

'SIFIR PROBLEM'
Erdoğan'ın "sorunları çözme konusundaki işbirliği" çağrısına da olumlu yanıt veren Yunan Başbakanı, Erdoğan'ı Atina'ya davet etti. Papandreu, "Kalıcı bir barış ve iyi bir ilişki için aramızdaki sorunları masaya yatırmalıyız"İkili ilişkilerin gelişmesi konusundaki ortak arzumuz beni cesaretlendiriyor" dedi. Erdoğan mektubunda, "Komşu ülkelerle sıfır problem" anlayışının Türk dış politikasının öncelikleri arasında olduğunu vurgulamıştı.
BİZE ULAŞIN