Paparazzilere 'temiz eller' operasyonu

İtalya'da savcılar, Fiat'ın varisi ve Berlusconi'nin kızı gibi onlarca ünlüye şantajla suçladıkları paparazzilere karşı dava açmaya hazırlanıyor

İtalya'da Milano savcılığı paparazzilere karşı, ülkede 1990'lı yıllara usulsüzlük ve yolsuzlukları ortadan kaldırma amacıyla başlatılan "temiz eller"e benzer bir operasyon yürütüyor. Milano savcılarından Frank Di Maio'nun başkanlığında yürütülen soruşturmada birçok paparazzi, özel fotoğraflarını çektikleri ünlülere şantaj yapmakla suçlanıyor. Paparazzi şantajına maruz kalan isimler arasında, İtalyan otomotiv devi Fiat'ın varisi Lapo Elkann'ın yanı sıra, Başbakan Silvio Berlusconi'nun oğlunun sevgilisi manken Silvia Toffanin, kızı Barbara Berlusconi, ünlü sinema yönetmenleri ve Milan futbol takımının yöneticilerinden Adriano Galliani de yer alıyor.

ŞANTAJCIYA 300 BİN EURO VERDİ
Savcılık, bir yıl önce Paris'te bir transeksüelle görüntülenen Elkan'ın fotoğraflarını piyasadan çekmek için 300 bin euro, Toffanin'in ise eski bir filmi için 200 bin euro verdiğini iddia ediyor. Berlusconi ailesine ait magazin dergisi "Chi"nin genel yayın yönetmeni Alfonso Signorini de suçlanan isimler arasında yer alıyor.
BİZE ULAŞIN