Haber turu..

Metro saldırganı Dağıstanlı çıktı
Rusya'nın başkenti Moskova'da hafta başında metro istasyonlarına yönelik terör saldırısı gerçekleştiren kadın intihar eylemcisinin Dağıstanlı olduğu belirtildi. Soruşturmanın zarar görmemesi için kadın eylemcinin ismi açıklanmadı. Rus İç Güvenlik Teşkilatı FSB Başkanı Aleksander Bortnikov ise olayla ilgili bir çok kişinin kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Somali'de dokuz haydut yakalandı
Genelkurmay Başkanlığı, Aden Körfezinde görev yapan TCG Gelibolu(F-493) Fırkateyni tarafından deniz haydutlarına ait tekneye müdahale edilerek, 9 deniz haydutunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde konuyla ilgili açıklamada SAT Komandolarının, korsanların kullandıkları malzemeye de el koyduukları belirtildi.

'İşte o ağır sözcük: Soykırım'
Sırbistan'da meclisin aldığı, 1995'te Srebreniça'da 8 bin Boşnak'ın öldürülmesini kınama kararında "soykırım" ifadesine yer verilmemesi tepki yarattı. Bir grup, Belgrad'daki meclis binası duvarına, "İşte o ağır kelime: Soykırım" diye yazdı. Sırbistan'da iktidardaki partilerce hazırlanan karar tasarısı önceki gece 173 vekilden 127'sinin oyuyla kabul edilmişti.

Türk askerinin yeni yeri 'Nothing Hill'
NATO komutasındaki Kosova Barış Gücü'ndeki (KFOR) yeni yapılanma sonucu oluşturulan "Çokuluslu Muharebe Grubu" bünyesindeki Türk birliğinin, Kosova'nın kuzey kesiminin güvenliğinden sorumlu olacağı bildirildi. KFOR kaynakları, Türk birliğinin, Amerikan askerlerinin yerine kuzeydeki "Nothing Hill" kampına yerleştiğini ve bir ay süreyle bu bölgede barış ve güvenliği sağlayacağını kaydetti.

BİZE ULAŞIN